+48781521131
aloha@kulturaruchu.pl

Warsztat W Gruncie Ruchu / Fundamenty / Szczecin

W Gruncie Ruchu

Przez miliony lat ewolucji człowieka, aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas. My jednak wierzymy, że jest on konieczny, aby w pełni świadomie, zdrowo i szczęśliwie żyć. Dlatego przez praktykę różnorodnego ruchu – kultywujemy wysoką sprawność fizyczną zapisaną w naszych genach.

Rozwijamy świadomość ciała i testujemy swoją sprawność w zmiennych warunkach – od ruszania małym palcem u stopy po wspinanie się po drzewach i zaawansowane akrobacje na ziemi. Wierzymy w naukę poprzez zabawę i interakcję z drugim człowiekiem – w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom.
___________________________

PRZEGLĄD WARSZTATU:

HIGIENA RUCHU
Myjesz zęby po każdym posiłku? A jak często ruszasz się w ciągu dnia? Praktyka “szczotkowania stawów” jest równie ważna dla higieny ciała co szczotkowanie zębów. Dowiesz się jak kształtować codzienne nawyki ruchowe, na czym polegają “przekąski ruchowe” w przerwach od pracy i jak tego rodzaju praktyka odżywia twoje ciało.

LOKOMOCJE
Przemieszczanie się blisko ziemi łączące statyczne pozycje z ich dynamicznymi kombinacjami to sposób spędzania czasu znany od zawsze – dzieciom, pierwotnym ludom i zwierzętom. Dowiesz się jak dbać o swoją przestrzeń do ruchu w domu i w pracy oraz jak sprawić, aby taka forma spędzania czasu w naturalny sposób zastąpiła krzesło.

SIŁA ORGANICZNA
Odmienne podejście do treningu siłowego, polegające na zwiększaniu mobilności oraz budowaniu kontroli motorycznej w skrajnych zakresach ruchu. Dotrzesz do granic własnych możliwości i dostaniesz narzędzia do indywidualnej praktyki, aby poprawić fundamentalną sprawność fizyczną.

NATURALNE AKROBACJE
Rozwijanie orientacji ciała w przestrzeni w bezpiecznym kontakcie z drugą osobą, bazujące na konceptach z chwytanych sportów walki, kontaktu improwizacji, akrobatyki, czy capoeiry. Praktyka, którą może robić każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania.

PLAYFIGHT
Przestrzeń, w której walka łączy się z zabawą, a dziecięce potyczki ze zwierzęcą intuicją. Testowanie siebie w różnorodnych sytuacjach z partnerem i tworzenie niewerbalnego porozumienia między ludźmi – w naturalny sposób kształtując odruchowe reakcje poprzez zabawę.

___________________________

DLA KOGO?

– Praktyków różnorodnych dyscyplin ruchowych i sportowych
– Osób otwartych na ruch – niezależnie od wieku, płci i doświadczenia
– Trenerów, fizjoterapeutów, nauczycieli WF-u chcących poszerzyć swój warsztat o kreatywne rozwiązania pracy z ciałem
– Osób, które poszukują sposobu na podniesienie swojej sprawności fizycznej i świadomości ciała
_________________________

MIEJSCE:

Przy dobrej pogodzie, warsztat odbędzie się w jednym z szczecińskich parków. Sala w Namaste Joga jest opcją awaryjną. Szczegóły spotkania zostaną podane wyłącznie uczestnikom warsztatu.
___________________________

CZAS TRWANIA:

2 dni po 6 godzin praktyki
12:00 – 19:00 (Przerwa 15:00-16:00)

*W zależności od potrzeb warsztat może zostać przedłużony, więc nie organizuj sobie czasu od razu po jego zakończeniu. Prosimy również o przybycie na miejsce warsztatu na 15 minut przed jego rozpoczęciem, aby uniknąć opóźnień.
___________________________

INWESTYCJA:

430 zł przy płatności do 13 lipca 2018r.
530 zł po 13 lipca 2018r.

Pojedynczy dzień:
290 zł przy płatności do 13 lipca 2018r.
340 zł po 13 lipca 2018r.
___________________________

ZAPISY:

movement.szczecin@gmail.com

Temat: (W Gruncie Ruchu SZCZECIN)
W treści maila prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, kontaktowego numeru telefonu oraz informacji, czy chcesz wziąć udział w obu dniach, czy w wybranym dniu.

___________________________

PROWADZĄCY:

Baba Tumbili
Nauczyciel, praktyk i pasjonat ruchu, świadomego życia, holistycznego rozwoju. Od dziecka mocno związany z różnorodnymi sportami i kulturą fizyczną. Miłośnik akrobatyki, gimnastyki, capoeiry, ruchów zwierzęcych, wspinaczki po drzewach i stania na rękach. Uczył się od takich osób jak: Ido Portal & Team, Evolve Move Play (Rafe Kelley), Trening Naturalny, Tom Weksler, Fighting Monkey (Jozef Frucek). Aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiej społeczności ruchowej – za granicą rozwijaną przez Ido Portala pod hasłem Movement Culture. Współtwórca grupy edukacyjnej W Gruncie Ruchu. Na co dzień bada i rozwija własne techniki ruchowe i sposoby pracy z ciałem.

Marta Zinserling
„Matka” W Gruncie Ruchu i całorocznego cyklu Warszawskich treningów plenerowych „4 Pory Ruchu”. Studentka AWF w Warszawie, w trakcie specjalizacji instruktorskiej z akrobatyki. Od dziecka związana z kulturą fizyczną. Wierzy, że poprzez praktykę różnorodnego ruchu, możemy kultywować sprawność fizyczną zapisaną w naszych genach. Swoją praktykę rozwija dzięki warsztatom: Movement X (Ido Portal), Evolve Move Play (Rafe Kelley), Kopalnia Ruchu (Trening Naturalny), Need of Movement, Movement Archery (Tom Weksler), Playfight (Bruno Caverna), czy Fighting Monkey (RootlessRoot).

Więcej informacji o nas:
www.wgruncieruchu.pl/, www.facebook.com/wgruncieruchu/
___________________________
DODATKOWE INFORMACJE:
*Zastrzegamy możliwość odwołania warsztatu w przypadku niewystarczającej ilości uczestników. W takim przypadku wszystkie opłacone dotychczas bilety zostaną zwrócone na konto.

*Zabierz ze sobą: notes i długopis, odpowiednią ilość wody oraz lekkostrawnego pożywienia, wygodne ubrania do ruchu i otwarty umysł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *