+48781521131
aloha@kulturaruchu.pl

W jakiej pozycji należy spać? Wykład Aviego Grinberga

Twoje nawyki kreują Twoją rzeczywistość. Przez większą część doby nie jesteśmy świadomi tego co robimy. Ponad 90% czynności w ciągu dnia robimy podświadomie, dając się kierować swoim wewnętrznym autopilotem. Trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie, czy aby to co robimy w ciągu dnia działa na nas budująco czy destruktywnie?

Metoda Grinberga jest sposobem nauczania przez ciało. Koncentruje się na uwadze ciała, percepcji oraz osobistych doświadczeniach człowieka. Ideą tej metody jest ponowne nauczenie człowieka bycia uważnym zarówno w odniesieniu do swojego wnętrza jak i najbliższego otoczenia. Metoda Grinberga uświadamia człowiekowi jego codzienne, ograniczające nawyki oraz daje narzędzia w jaki sposób je przerwać, aby zwiększyć swój potencjał do rozwoju, regeneracji czy samospełnienia. Metoda została opracowana na początku lat 80. 

Tak brzmi teoria przetłumaczona z Wikipedii.

W miniony weekend miałem zaszczyt uczestniczenia w ostatnim seminarium „Hands On” w Wiedniu prowadzonym przez Aviego Grinberga. Jego metoda skutecznie rozwija się na całym świecie, a sam Avi wyszkolił w swojej karierze ponad 3000 nauczycieli, którzy regularnie prowadzą zajęcia według jego metody. Avi z racji swojego wieku postanowił odejść na emeryturę i oddać swój nauczycielski dorobek życia w ręce uczniów. A on, jak sam mówi, po ponad 35 latach nieustannego nauczania chce oddać się życiu, być znów zaskakiwanym i nie wiedzieć co będzie jutro.

O tym co wydarzyło się na szkoleniu napiszę w niedalekiej przyszłości – zebrany materiał i doświadczenia wymagają czasu, aby móc o nich napisać. W każdym razie jestem niesamowicie wdzięczny za kolejną możliwość edukacji i rozwoju. Zaprezentowane przez Aviego narzędzia mają niesamowitą moc działania i poza pięknie brzmiącą teorią dostajemy praktyczne narzędzia, które działają niemal natychmiast. I w takim obiecującym niedopowiedzeniu Was zostawię, a na dziś polecam Wam film Aviego o tym w jaki sposób spać i co mówi o nas pozycja, w której śpimy.

Film dostępny jest w serwisie Vimeo.

Niespełna 20 minut inspirującej wiedzy.

Na zdrowie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *