+48781521131
aloha@kulturaruchu.pl

Nauczyciele

NAUCZYCIELE

MATEUSZ JASIŃSKI

Założyciel KulturaRuchu.pl

Przez całe życie odkrywałem ruch przez… bieganie. Po poznaniu świata Ruchu (Movementu) zdecydowałem się na wyjście ze świata specjalizacji. Dziś obsesyjnie eksploruję różne formy ruchu, dzięki czemu lepiej poznaje siebie i doświadczam coraz większej wolności w ciele. Wychodzę z założenia, że ciało jest odbiciem naszej świadomości.

FILIP DROSZCZ

Nauczyciel i praktykant ruchu.

Jestem kompletnie pogrążony w praktyce ruchu. Wszystko się zaczęło od sierpnia 2016 roku kiedy to wziąłem udział w 5 dniowych warsztatach z Ido Portal’em i jego zespołem w Copenhadze. To wydarzenie zmieniło wszystko. Wróciłem odmieniony z materiałem na lata pracy. Nowo poznana idea pochłoneła mnie i całe moje życie. Od tego czasu poświęcam się jej trenując/praktykując i rozwijając się w każdy możliwy sposób, za wszelką cenę.

RAFAŁ SZYMKIEWICZ

B-Boy, tancerz

Lata temu związałem się z kulturą Breakdance. Ten rewolucyjny ruch, całkowicie zawładnął moim życiem. Zawody, podróże, klipy, kształtowały moje podejście do sztuki. Improwizacja i kreatywność, którą zbudowałem w tym tańcu, przelałem na inne aspekty twórczości. Moje doświadczenia doprowadziły mnie do miejsca, w których traktuję ruch jak przestrzeń do opowiadania historii. To mój śpiew. Muzykalność w fizycznej formie.

BABA TUMBILI

Nauczyciel Ruchu

Nauczyciel, praktyk i pasjonat ruchu, świadomego życia, holistycznego rozwoju. Od dziecka mocno związany z różnorodnymi sportami i kulturą fizyczną. Miłośnik akrobatyki, gimnastyki, capoeiry, ruchów zwierzęcych, wspinaczki po drzewach i stania na rękach. Uczył się od takich osób jak: Ido Portal & Team, Evolve Move Play (Rafe Kelley), Trening Naturalny, Tom Weksler, Fighting Monkey (Jozef Frucek).
Aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiej społeczności ruchowej – za granicą rozwijaną przez Ido Portala pod hasłem Movement Culture.
Filozof, wizjoner, współtwórca grupy edukacyjnej W Gruncie Ruchu. Prowadzi warsztaty, obozy oraz autorskie zajęcia Fundamenty Ruchu oparte o zwierzęce poruszanie się blisko ziemi i rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej. Na co dzień bada i rozwija własne techniki ruchowe i sposoby pracy z ciałem.

TOMASZ KOSZAŃSKI

Przestrzeń Ruchu

Szerzej znany jako Koszan zajmuje się ruchem już od ponad 15 lat.
Obecnie pasjonat ruchu, performer, poszukiwacz.
Jego background to w dużej mierze sztuki walki, sporty akrobatyczne oraz Martial Arts Tricking. W poszukiwaniu nowych jakości postanowił czerpać inspiracje z innych form ruchu. Wkrótce jednak okazało się że samo poszukiwanie stało się ważniejsze niż cel. Sam mówi: “Chciałbym uzyskać taki poziom ogólnej sprawności, aby moje ciało wykonywało dokładnie to czego wymaga od niego mój umysł”.
Współzałożyciel inicjatywy ruchowej znanej jako “Przestrzeń Ruchu”, wraz ze swoimi przyjaciółmi stara się przekazać swoje idee szerszemu gronu odbiorców. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych, grupowych, seminariów, warsztatów i szkoleń.
Często słyszy że jest postacią inspirującą i zarażający innych do ruchu, poprzez swoją bezgraniczną pasję.